banner
Hakkımızda

Hakkımızda

signature

Çelik Hedef Sistemleri olarak ülkemizin ilk ve tek yüzde yüz yerli sermayeli Türk firması olmaktan gurur duymaktayız, Çelik hedefler ateşli silahlar için yıllarca kullanılabilen asla deforme olmayan ürünlerdir.

Ürünlerimizin bir kısmı Milli Savunma Bakanlığınca ‘Milli Ürün Statüsüne alınmıştır’

Bu yönergenin amacı; NATO Kodlandırma Sistemini (NKS), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde “Müşterek Lojistik Lisan” olarak kullanarak, ana malzeme ve teçhizat ile bunların ömür devri boyunca bakım, onarım ve idame faaliyetlerinde değiştirilebilen ve/veya depolanabilen alt bileşenlerinin isimlendirilmesi, tanımlanması, sınıflandırılması ve NATO Stok Numarası (NSN) tahsis edilmesi esaslarını belirlemek, Türk Millî Kodlandırma Bürosu (TMKB, TU/NCB), Kuvvet Kodlandırma Büroları (KKB), tedarik makamları ile diğer ilgili makamlar arasındaki iş birliği esaslarını düzenlemektir.

 • Türkiye de faaliyet gösteren firmaların ürünlerini, Türk Milli kodlandırma sayesinde oluşturulan bir sistem ile ürünlere kod verilerek hem ülke içerisinde hem de NATO ülkelerine pazarlama anlamında milli değerlerimizin geliştirmesi için yapılan bir çalışmadır.
 • Milli ürün statüsüne alınan ürünler Milli Savuma Bakanlığı aracılığıyla Türkiye de üretilen ürünlere bir nevi referans olmaktadır.
 • Amaç hem Savunma Bakanlığına bağlı kurumları hem de NATO ülkelerine karşı Türk/Türkiye çıkarlarını korumak ve geliştirmek için Devletimizin oluşturduğu bir sistemdir.
 • Bu ürün ve referans kodlu diğer tasarımı ürünlerimiz Milli Savunma Bakanlığı’nca “Milli Ürün” statüsüne alınmıştır…. (MKB, KKB, NKS)
 • Çelik Hedef ve Hedef Sistemleri/Fiziksel Güvenlik Ürünleri sadece ‘Çelik Hedef’ firması tarafından imal edilmektedir….

Ürün portföyümüz içerisinde;

İlgili yerlerden gelen özel üretim teklifleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön vermekteyiz.

Ateşli silahlar için tasarladığımız hedeflerimiz; Portatif ve Taşınabilir, Hareketli/Sabit veya Ağırlık Merkezli çalışan Çelik Hedef ve Hedef Sistemleri ile Fiziksel Güvenlik ürünleri de imal edilmektedir.

Hedefler kullanılan mühimmata göre kategoriye ayrılmaktadır.

Çelik Hedefler Sadece Eğlence Amaçlı Değil, Silahlarınızın Birer EKIPMANI’dir, ayrıca Kişisel silah kullanma becerilerinizin gelişmesinde Çelik Hedef’ler çok faydalı olduğu kadar, kullanım alanında da ise Uluslararası bir üne sahiptir.

Ülkemizde Bireysel Silahlanma alanında gelişme gösterilmesi ile Bilinçli silah kullanma becerilerinizin gelişmesi duygusu ile Çelik Hedef çalışmaları yapmaktayız. Şuan için Ülkemizde olmayan, ancak dünyaca üne sahip İDPA ve İPSC turnuvalarında kullanılan tüm Çelik Hedef ve Hedef Sistemlerini üretmekteyiz.

www.celikhedef.com ÇELİK HEDEF VE HEDEF SİSTEMLERİ İrtibat:0505 203 2539

celikhedef@gmail.com

Mevcut Askeri Kurumlar ve Emniyet Birimleri; Silah eğitimlerini, Silah kullanma becerilerini, Atış taktiklerini ve tekniklerini haraketli hedefler üzerinde yapmalarını kesinlikle önemli görüyoruz.

Çelik Hedef ve Hedef Sistemlerine atış yapıldığında, hedefin çıkardığı GONG sesi çok tatmin edici olmakla birlikte, insan silueti bir hedeften çıkan vuruş GONG sesi ‘Hedefi Vurdun’ duygusu ile atıcıya muazzam heyecan hissi vermektedir.

Yine haraketli hedefleri vurmak oldukça zor olduğu için atıcı tekrar tekrar deneme yapmak durumunda kalmakta ve hedef bir anlamda atıcıyı hırs ile eğitmektedir.

Hedefin kullanılabilir alanı artmakta ve tekrar tekrar atış yapma hissi vermektedir. Zamanla çıkan ses ile hedef/silah çalışmalarında mekanik nişancılık anlamında, silah kullanıcı ciddi anlamında eğitmekte ve geliştirmektedir.

Bu hedef ile atıcı arasında psikolojik hazırlık olmakta ve bu hazırlık tüm Silahlı Kuvvetlerde kesinlikle olmalı düşüncesi ile çalışıyoruz ve işte bunu sağlayacak olan Çelik Hedefi biz yapıyoruz.

Rekabet becerilerinizi, iyi atış alışkanlıklarını teşvik etmek ve doğru atışlar için kas hafızası oluşturmak amacıyla tasarlanmış olan hedefleri sadece Çelik Hedef tarafından siz silah severlere sunulmaktadır.

Örnek:

PT IDPA Uygulaması, IDPA’nın resmi hedef uygulama ve rekabetçi atış için en etkili eğitim araçlarından biridir. -0 kafa kare ve merkez kütle çemberi için reaktif sallanan plakaları olan -1 ve -0 puanlama bölgeleri içeren bir regülasyon gövde şekli içerir, bunlar daha doğru atış yapmayı teşvik eder.

Atış yapmak için daha fazla zaman harcayabilir ve aşağı iniş için daha az zaman harcayabilirsiniz PT IDPA Uygulaması iyi atış alışkanlıklarını güçlendirmeye yardımcı olur. Hedefte olan her atışta, hedef tepkisini görmek ve farklı “tinnn” sesi ile anında duyarsınız.

Ses ile Mermi, beyninizin yapabildiğiniz kas hareketleri ile olumlu geribildirim ödülü arasında bağlantı kurmasını sağlar.

10 metre standart 9mm ve 100 metre 3.000 fps namlu hızının altındaki tüfek mermileriyle hareket edebilen Hardox çelik materyalden imal edilmektedir.

Ayrıca reaktif parçaların aletsiz montajı ve güvenli bir uyum içinde kullanma imkânı sunan tasarıma sahiptir.

NEDEN ÇELİK HEDEF?

 1. Piyasadaki en çok yönlü, en düşük bakım gerektiren, en kullanılabilirlik ve en güvenilir Çelik Hedefleri tasarlıyoruz.
 2. Hedeflerimizin kullanımı eğlenceli olsa da, aynı zamanda taktik eğitimi için uygulamaları vardır. Popüler müşterilerinin birçoğu reaktif hedefleri kullanır çünkü yoğun rekabet, atıcıdaki stresi tetikleyerek kalp atış hızını artırır ve gerçek dünya yüksek risk durumlarını simüle eder.
 3. Polis Özel Harekât ekiplerimizi, Askeri Birliklerimizi veya çiftlikte, arazide arkadaşlarınızla birlikte bu hedefler eğitiminize ve eğlencenize ve amacınıza mükemmel bir şekilde katkıda bulunuyor.
 4. Çelik Hedefin verdiği sese ve bu sesin atıcıda oluşturduğu büyüye kapılacaksınız. Silah Severler olarak bu hobiye ayrı bir bakış acınız oluşacaktır. Buna söz verebiliriz.
 5. Çelik Hedefe ateş etmeye başladığınızda; Her başarılı isabet, yüksek bir halka ve görsel tepki üretir; Bu hedefler rekreasyon, rekabet ve eğitim için mükemmeldir.
 6. Belirtilen mesafeler de kullanılan hedefte deformasyon veya eğilme olmaz.
 7. Atış sonrası hedeflerimizde oluşan kurşun lekesini Sprey boya İle 30 Sn de ilk gün ki sıfır Haline getirip kullanabilirsiniz.
 8. Hiçbir Hedefimiz sabit değildir, kullanılabilir eğim veya salınım mevcuttur. Hareketli hedefler de mermi parçalarını güvenli bir şekilde yere doğru yönelir.
 9. Hedefler Çok dayanıklı HARDOX malzemeden üretilmiştir.
 10. Hedeflerde 10/9 ısıl işlem görmüş vidalar kullanılmıştır, kesinlikle kırılma meydana gelmez.
 11. Hedef tüm parçaları demonte yani kurulumu basit portatiftir ve yer kaplamaz.
 12. Kurulumda vida gerektirmez. Birbirine geçme parçalar şeklinde tasarlanmıştır.
 13. Hedeflerimiz, güvenli ve uzun ömürlüdür ve kurulum, nakliyesi de ÇOK KOLAYDIR. Sadece birbirine geçme parçalardan oluşur.